• Odwiedziło nas: 1190716

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział ponad 3 miliony uczniów.  Aby dołączyć do programu i otrzymać komplet darmowych materiałów edukacyjnych opracowanych przez metodyka i opiniowanych przez właściwe wydziały Komendy Głównej Policji wystarczy dokonać zgłoszenia do Programu. Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikuje Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. S Akademia. Szkoły, które zrealizują wszystkie elementy programu otrzymają Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz Dyplom dla uczniów. Partnerem programu jest polska Policja.
W naszej szkole uczestniczą w projekcie klasy 1a i 1b.
                                                                               Opis zdjęcia: Zdjęcie przedstawia LOGO AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Po lewej stronie logo, na żółtej tarczy, znajduje się bajkowy niedźwiadek w czapce z daszkiem, w niebieskiej bluzie. Niedźwiadek uśmiecha się wesoło i ma podniesiony do góry kciuk lewej dłoni. Po prawej stronie niedźwiadka, na całej jego wysokości, umieszczony jest napis AKADEMIA (kolor czerwony), BEZPIECZNEGO PUCHATKA (kolor niebieski).