• Odwiedziło nas: 1190727

Program dla Szkół

Program dla Szkół to unijny program, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.  Polega on na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. Jest to kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.

Celem Programu jest propagowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez zachęcanie ich do konsumpcji produktów mlecznych oraz owoców i warzyw. Oprócz promowania zdrowej diety program  pokazuje dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.

W każdym semestrze roku szkolnego 2022/2023 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, 2 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki.

W programie szkolnym uczestniczą dzieci z klas I–III.

Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego.

Opis zdjęcia:

Fotografia przedstawia Logo programu. Zawiera ono napis drukowany wielkimi literami „PROGRAM” oraz małymi „dla szkół”,  3 niekształtne linie przypominające owoce, które są w kolorach niebieskim, czerwonym i zielonym a w środku znajduje się pomarańczowa marchewka.