• Odwiedziło nas: 1195503

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

Dnia 25 kwietnia 2013 r. odbył się już tradycyjnie Dzień Otwarty. Dzieci, które przybyły oglądnąć naszą szkołę witane były przez panie nauczycielki z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Każde dziecko otrzymało naklejkę w kształcie kredki, której kolor wskazywał salę do której dziecko ma się udać.

Pani Dyrektor mgr Anita Karczewska przywitała zgromadzonych gości i dzieci. Przedstawiła ofertę edukacyjną naszej szkoły, a także zapoznała rodziców z walorami naszej szkoły jakimi są: nowoczesna diagnostyka i dydaktyka, wyrównywanie szans edukacyjnych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, indywidualne traktowanie uczniów, mnogość certyfikatów, uczestnictwo w Europejskich Funduszach Społecznych. Pani Dyrektor ukazała szeroką ofertę zajęć dydaktyczno-wychowawczych skoncentrowanych na rozwoju uczniów naszej szkoły. Ponadto pani Dyrektor  zwróciła uwagę rodziców na klasy pierwsze, w których uczą się dzieci sześcioletnie. W naszej szkole sześciolatki trafiają do klas pierwszych już od 4 lat, a sposób organizacji zajęć w klasach, osiągnięcia dydaktyczne oraz atmosfera pracy i naturalnej zabawy w bezpiecznych warunkach jest bardzo wysoko oceniana przez rodziców najmłodszych uczniów.

Po wystąpieniu pani Dyrektor, na scenie pojawiły się dzieci uczęszczające do Oddziału Przedszkolnego w roku szkolnym 2012/2013, które zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie ogrodniczka” oraz zaprezentowały układ taneczny pt. „Taniec kwiatów”. Następnie dzieci wraz z rodzicami przeszli do sal klas pierwszych oraz do sali Oddziału Przedszkolnego, gdzie czekały na nich wspólne zabawy ruchowe oraz niespodzianki.