• Odwiedziło nas: 1195625

DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

pod hasłem :

ELEKTROŚMIECI, WIEM WSZYSTKO

Wielka zbiórka elektroodpadów rozpoczęła się już o godzinie 7.00, kiedy to pierwsi uczniowie, wraz ze swoimi rodzicami, zaczęli znosić do szkoły zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Zbiórka odbywała się na parkingu szkolnym, a zużyty sprzęt , trafiał do specjalnego kontenera podstawionego przez firmę recyklingową. Dzięki pani Barbarze Jelonek , która nadzorowała całość, zbiórka przebiegła bardzo sprawnie, a trwała aż do godziny 19.00. Zostało zebrane aż 2120 kg elektrośmieci!!!

Natomiast, panie Ewelina Paluchowska oraz Małgorzata Kania poprowadziły szkolną akademię z okazji Dnia Ziemi. Wraz z uczniami klasy IIa przygotowały przedstawienie pt. „Sąd na człowiekiem, który nie szanował Ziemi”. Dzieci idealnie wcieliły się w role sędziego, adwokata,  oskarżyciela, pozwanego, świadków, ekspertów od ochrony środowiska, przekazując tym samym, swoją wiedzę na temat elektrośmieci, słuchaczom .Po przedstawieniu , odbyły się prezentacje poszczególnych klas. Dzieci z oddziału przedszkolnego śpiewały piosenkę o baterii, którą wcześniej przygotowały, klasa Ia o laptopach, Ib zaprezentowała swój telewizor wraz z piosenką i układem tanecznym. Uczniowie klas drugich śpiewali o telefonach (IIa) i radiu (IIb), natomiast klasy trzecie o piekarniku (IIIa) i o telewizorze (IIIb).  Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali się z piosenkami i  wierszami na temat ochrony środowiska, zbiórki elektroodpadów oraz wykorzystania ZSEE.

W tym dniu, szkolne korytarze zostały „zapełnione” różnym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, wykonanym z kartonów przez poszczególne klasy. Można było oglądać telewizory, radia, telefony komórkowe, laptopy, piekarniki, pralki i wiele innych prac ukazujących pomysłowość  i kreatywność uczniów. Zaprezentowano również kodeksy ekologiczne, w formie plakatów, ulotki oraz książeczki na temat ZSEE.

Dzień Ziemi był bardzo szczególny, a towarzyszące mu akcje na pewno przyczyniły się do zwiększenia świadomości ekologicznej całej społeczności szkolnej.