• Odwiedziło nas: 1195470

II EDYCJA GMINNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO " ZNAMY BAŚNIE ANDERSENA"

17 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie odbyła się 2. Edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego „ Znamy baśnie Andersena".

Do udziału w konkursie zgłosiło się 36 uczniów z 12 szkół podstawowych naszego miasta i gminy.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania baśni Andersena, które zdaniem organizatorów, wywierają pozytywny wpływ na kształtowanie osobowości. Baśnie rozwijają wyobraźnię,  dają poczucie bezpieczeństwa, wdrażają do przestrzegania zasad i norm społecznych. Ponadto uczą odróżniania dobra od zła i rozwijają u dzieci potrzebę stania się lepszym człowiekiem.

Konkurs adresowany był do uczniów klas trzecich. 36 uczestników wyłonionych na drodze wewnętrznych eliminacji musiało wykazać się znajomością treści czternastu  wybranych przez organizatora baśni Andersena, ważniejszych faktów z życia autora oraz zaprezentować się w stroju wybranej postaci z baśni w trakcie konkurencji. Aby oceniać wypowiedzi uczestników w drodze losowania wyłonione zostało Jury, w skład którego weszli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Borku Szlacheckim,  Kopance i Woli Radziszowskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Emilia Hilger, Rozalia Kurzyńska, Agnieszka Stec.

Podczas wszystkich konkurencji : rozwiązywanie krzyżówki, testu, zgadywanki, kojarzenie postaci z baśni oraz ilustracji, czytanie fragmentu baśni,  uczestnicy z zapałem i zainteresowaniem wykonywali poszczególne zadania.

Cała „przygoda z baśniami” przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze, uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu. W trakcie krótkiej przerwy między konkurencjami, do zabaw ruchowych zostały zaproszeni uczestnicy konkursu, które prowadziła z wielką  radością i zaangażowaniem p. J. Jazłocka. Zapewne była to miła chwila relaksu dla wszystkich dzieciaków.

Konkurs został przygotowany przez panie J. Tarnowską i  M. Pałkę.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce          SZKOŁA PODSTAWOWA RADZISZÓW

II miejsce         SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

III miejsce        SZKOŁA PODSTAWOWA  JAŚKOWICE

Wyróżnienia otrzymali:

SZKOŁA PODSTAWOWA BOREK SZLACHECKI

SZKOŁA PODSTAWOWA KRZĘCIN

SZKOŁA PODSTAWOWA RZOZÓW

Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie bez względu na zajęte miejsca otrzymali  z rąk pani Dyrektor  wspaniałe nagrody w postaci książek oraz dyplomów. Ponadto nauczyciele przygotowujący uczniów, również otrzymali podziękowania i kwiaty od pani Dyrektor A. Karczewskiej.

Na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie pt.. „Calineczka” przygotowane przez uczniów kl. III a i b  pod kierunkiem wych. pani A. Bobek i B. Włodek.

WSZYSTKIM  ZWYCIĘZCOM  SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!