• Odwiedziło nas: 1195100

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

„Są takie dni,

jedyne dla nas dni w roku.

To święto Babci Dziadka.

Ach! Łza się kręci w oku.”

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. Dzieci to czują i wiedzą dlatego zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do szkoły  na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość. Kolejny raz spotkały się w naszej szkole trzy pokolenia na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka – dziadkowie, rodzice, dzieci.

Pani Dyrektor Anita Karczewska powitała licznie przybyłe babcie i dziadków podkreślając ich rolę w wychowaniu młodego pokolenia, w przekazywaniu najmłodszym mądrości, otaczaniu ich miłością.  Uczniowie pod okiem wychowawców p. M. Pałki, p. J. Tarnowskiej i R. Bieńkowskiej przygotowali część artystyczną. Były piosenki, wiersze, inscenizacje, życzenia, upominki wykonane własnoręcznie przez wnuczęta.

Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki co wywoływało wiele wzruszeń, radości i uśmiechów na twarzach dziadków. Mali artyści bardzo się starali i z przejęciem odtwarzali swoje role. Spotkanie z pociechami sprawiło dużo radości obu stronom, a poczęstunek i wspaniałe wypieki naszych mam pomogły osłodzić dodatkowo tak przyjemne spotkanie.Spotkanie minęło nam w miłej i serdecznej atmosferze.

/opracowała : mgr J. Tarnowska/