• Odwiedziło nas: 1195340

KARNAWAŁ 2013 W NASZEJ SZOLE

JAK DOBRZE MIEĆ SĄSIADA...

BAL KARNAWAŁOWY 2013

W NASZEJ SZKOLE

To już kolejny raz szkoła miała możliwość skorzystania z zaproszenia OSP Skawina II Korabniki. Tym razem, uczniowie klas nauczania początkowego Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie, bawili się na balu karnawałowym w strażnicy. Zabawę przygotowały i prowadziły panie: Beata Mucha, Jolanta Jazłocka, Małgorzata Kania oraz gościnnie Karolina Przetocka.

Były śpiewy, konkursy, zabawy, kolorowe korowody, tańce w kółku, parami , indywidualnie w rytm ulubionej muzyki. Mogliśmy podziwiać księżniczki, damy dworu, wróżki. Obok nich w równym szeregu stanęli wszelkiej maści rycerze, czarodzieje, wróżbici. Nie zabrakło postaci z ciemnej strony mocy: wiedźm, wampirów, kościotrupów i przerażających potworów.

Ale nie było się czego bać, bo nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali dzielni policjanci, strażacy, bohaterowie kreskówek i hitowych filmów kinowych. No i oczywiście nasi wspaniali sąsiedzi – strażacy z OSP Skawina II Korabniki! Strażacy przygotowali dla dzieci zabawy oraz słodki poczęstunek. Wraz z panią Beatą Muchą, gospodarze, poprowadzili konkursy, gdzie uczniowie musieli wykazać się niebywałą odwagą i sprytem. Wśród konkursów należy wymienić bieg slalomem w hełmie strażackim, gdzie najlepszy czas uzyskała uczennica klasy 3a, czarodziejkaAgnieszka Stec , zajmując I miejsce; II miejsce: uczennica klasy 2b Hermiona Oliwia Ostrogórska, III miejsce: strażak Jakub Suder, uczeń klasy 3b oraz antyterrorystaMichał Trela , uczeń klasy 2a. W konkursie „parzące krzesła” I miejsce zajął strażakJakub Suder, uczeń klasy 3b, II miejsce motylek Monika Kurowska, uczennica klasy 1b, III miejsce nindża Szymon Buliński, uczeń klasy 2a. W konkursie „mumia”, który wywołał ogromne emocje i rozbawienie, gdyż przy użyciu papieru toaletowego, uczestnicy mieli wykonać na partnerach strój balowy, I miejsce zajęli kościotrup Julia Szumuś (3a) i tancerka Weronika Kania (1b), II miejsce Miłosz Baka (2a) i Batman Jakub Pałka (2b), III miejsce strażaczka Kinga Sakłak ( 3b) i Czerwony KapturekRóża Osrtrogórska (1a). Był też konkurs „tarcza”, ukazujący zręczność, w którym I miejsce zajęła hinduska Kinga Sakłak (3b), II miejsce krakowianka Kasia Krygowska (1a), III miejsce hiszpanka Oliwia Ostrogórska (2b). Nie zabrakło również konkursów wiedzowych, min. uczestnicy balu odgadywali znane postacie z bajek i legend.

Wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie i zanim zakończył się ostatni takt muzyki już żałowali, że kolejny bal dopiero za rok. Naszym sąsiadom ogromnie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.