• Odwiedziło nas: 1195508

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

„ HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”

„…Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,
 niech kolęduje z nami cała ziemia…”

Dnia 10.01.2013r. roku w sali teatralnej Kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie odbył się „Konkurs kolęd i pastorałek dla dzieci przedszkolnych". Była to kolejna edycja imprezy dla najmłodszych, której pomysłodawczyniami są panie Renata Bieńkowska i Jolanta Tarnowska. Konkurs miał na celu umożliwienie prezentacji talentów młodych wykonawców, popularyzację tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz promocję kształcenia umiejętności wokalnych wśród najmłodszych. Konkurs odbył się w przepięknej bożonarodzeniowej scenerii, oraz serdecznym, ciepłym nastroju stworzonym przez organizatorów, wykonawców i publiczność.

W konkursie brały udział grupy przedszkolne w wieku 5 i 6 lat, których występy oceniało jury w skład którego weszli p. Ewa Tarnopolska, ks. Andrzej Wciślak oraz p. Grzegorz Zawisza. Repertuar kolęd i pastorałek był różnorodny dzieci przedstawiły kolędy w sposób i tradycyjny i nowoczesny. Stojące i śpiewające na scenie dzieciaki były poprzebierane w świąteczne kolorowe stroje nawiązujące do czasów narodzin Chrystusa. Sędziowie mieli nie lada problem z wyborem najlepszej prezentacji, jednak ich ostateczny werdykt  wyróżnił wszystkie grupy przedszkolne za wspaniałą aranżację, piękne stroje i wspaniałe śpiewanie.

Uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatorów jak również uczestnikom i ich opiekunom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy. Pani Dyrektor wręczając nagrody podziękowała wszystkim przedszkolakom i wychowawcom za zaangażowanie w tegorocznym konkursie.

Wszystkim młodym wokalistom i ich wychowawcom serdecznie dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za spotkanie za rok!