• Odwiedziło nas: 1195328

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

„ Księżyc uśmiecha się na niebie, kiedy w grudniową noc.

Święty Mikołaj mleczną drogą, wiezie prezentów moc…”

6 grudnia to niecierpliwie oczekiwany dzień w nasze szkole. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza te najmłodsze czekają na przybycie Świętego Mikołaja. Ku radości wszystkich, Mikołaj przybył również do naszej szkoły. W czerwonym płaszczu i czapie, z długą białą brodą i co najważniejsze z workiem słodyczy prezentował się wspaniale. Przybył w towarzystwie aniołków oraz diabła.

Podczas spotkania z Mikołajem uczniowie klas 2a i 3b recytowali przygotowane wcześniej wiersze, śpiewali piosenki, grali na flażoletach oraz prezentowali układy taneczne.

Po części artystycznej dzieci zaprosiły długo oczekiwanego gościa do swoich klas. Zanim Mikołaj rozdał prezenty sprawdzał wiedzę uczniów, zadając różne pytania. Na szczęście większość znała na nie odpowiedzi. Co najważniejsze, nikt nie dostał rózgi, co oznacza, że mimo iż czasem zdarzą się jakieś wybryki, to uczniowie naszej szkoły są naprawdę grzeczni.