• Odwiedziło nas: 1195461

ANDRZEJKI 2012

„Wróż Andrzeju – wszystkich dzieci dobrodzieju!” -

Dnia 27 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.

Uczniowie klas I – III wzięli udział w zabawie andrzejkowej organizowanej na sali gimnastycznej, którą kierowały panie mgr Beata Mucha oraz Jolanta Jazłocka – nauczycielki Oddziału Przedszkolnego. Zabawa rozpoczęła się powitaniem wszystkich gości przy piosence „A hej! A ho!”. Dzieci wyruszyły do krainy wróżb i czarów naśladując lot rakietą do przeboju „Rammaya”. Podróżowały przez różne kraje: Japonię, Amerykę, Niemcy, Rosję na końcu docierając do Polski, wypowiadając hasło wieczoru: „Wróż Andrzeju – wszystkich dzieci dobrodzieju!”.Święty Andrzej nie mógł pozostać dłużny pozostawił więc dla dzieciaków znaki – zodiaki! Dzięki znakom dzieci dowiadywały się, co przydarzy się w najbliższym roku. Nie było jednak łatwo, aby wróżby się spełniły o wykonanie poleceń wróżki - Beata i Jola, dzieci poprosiły. Śmiechu było, co nie miara, kiedy „bliźnięta” dobrały się w pary i przeszły po sali sklejone plecami, „ryby” zaś utworzyły kółka małe i tańczyły w nich wspaniale. Tańcom towarzyszyły przeboje najnowsze i ciut starsze tj. „Rammaya”; „ „Crazy Froog”; „Loca”, „Waka Waka”. Po pląsach nadszedł czas na konkurs andrzejkowy. Zadaniem dzieci było ułożenie klucza andrzejkowego z pociętych kawałków oraz utworzenie hasła andrzejkowego. Wspólnie zatańczony taniec „Makarena” wprowadził wszystkich do kolejnej wróżby, która określała cechy przyszłego męża, czy przyszłej żony. Dzieci wróciły z krainy czarów wspólnym pociągiem śpiewając znany przebój „Jedzie pociąg”. Zabawę andrzejkową zwieńczyła zabawa integracyjno-ruchowa „Podaj rękę partnerowi”...

Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Bożeny Wrzoszczyk, która wspólnie ze Szkolnym Samorządem Uczniowskim zorganizowała poczęstunek dla dzieci oraz osobną salę wróżb dla każdej z klas.

Po zabawie klas I-III wieczór andrzejkowy rozpoczęli uczniowie klas starszych, na których również czekały liczne atrakcje m.in. wróżby przygotowane przez SRU. Zabawa trwała do godziny 18.00.

Czas spędzony na wspólnej, wesołej zabawie mija szybko, oby tak szybko minął rok, który dzieli nas od kolejnych andrzejek i andrzejkowych wróżb.