• Odwiedziło nas: 1195309

UROCZYSTA IV WIECZORNICA NIEPODEGŁOŚCIOWA

Pamiętając o obchodach tak ważnego dla wszystkich Polaków święta, jakim jest Święto Odzyskania Niepodległości 8 listopada 2012 roku o godzinie 1600 w szkole już po raz czwarty odbyła się ”Wieczornica Niepodległościowa”, której motto w tym roku brzmiało ” Ojczyzna - to czas dawny, Ojczyzna - to czas bliski”. Dla naszej szkoły jest to bardzo ważny dzień. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, uczniowie i ich rodzice.To już tradycja, że uroczystość rozpoczyna się Apelem Poległych, które poprowadził Pan Witold Grabiec. Następnie goście udali się na salę gimnastyczną, gdzie Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych gości.  Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali przez Panie Krystynę Czerw, Renatę Gubałę i Annę Popowicz. Objęła ona uczniów całej szkoły, wszyscy chętnie uczestniczyli w tym programie pod opieką Pań Krystyny Czerw i Renaty Gubały. Dołączył też chórek szkolny pod opieką Pana Pawła Żmudy, który wraz z zaproszonymi gośćmi zaśpiewał najpiękniejsze pieśni: „Rotę”, „Wojenko, wojenko”, „Hej, hej ułani” „Warczą karabiny”. W tym roku program był wesoły. Scenariusz obejmował wiersze, pieśni i współczesne programy telewizyjne, w których pojawiały się treści historyczne – był Teleexpress, Milionerzy, Mam Talent, Klan, wywiad z profesorem historii. Na uroczystość przybyli mali strażacy z klasy 3 ze swoimi wychowawcami Paniami :Barbarą Włodek i Anną Bobek.  Uczniowie klasy 5 A pod kierunkiem Pani Katarzyny Dudek przygotowali taniec do pieśni ”Przybyli Ułani”, dziewczynki z klasy 2 B pod opieką Pani Renaty Bieńkowskiej zatańczyły piękny taniec z chusteczkami. Słowa pieśni oraz zdjęcia ilustrujące słowo wstępne wprowadzające nas w uroczysty nastrój wyświetlane były na ekranie dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Katarzynę Dudek. Wszyscy, którzy brali udział w uroczystości stanęli na wysokości zadania i bardzo poważnie podeszli do występu. Ten dzień pogłębił wiedzę na temat Niepodległości Polski. Dzięki temu uczniowie mogli kształcić umiejętność dostrzegania charakterystycznych cech kraju ojczystego, a także umacniać i pogłębiać postawy patriotyczne. Goście bili mocne brawa to raczej znaczy, że im się bardzo podobało.