• Odwiedziło nas: 1195587

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole, jest przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej, naszych najmłodszych kolegów. To właśnie 25 października 2012 r. odbyła się ta uroczystość dla 32 pierwszoklasistów. Poprzez ślubowanie i uroczyste pasowanie, którego dokonała pani Dyrektor Anita Karczewska, na dobre dołączyli do naszej szkolnej rodziny. Zanim jednak ten moment nastąpił,  dzieci musiały odpowiedzieć na kilka trudnych pytań dotyczących znajomości zasad bezpieczeństwa, symboli narodowych czy też wiedzy z zakresu dobrych manier.  Był to pierwszy egzamin pierwszaków i zdały go bardzo dobrze. Dzieci pokazały jak wiele zdążyły się nauczyć w ciągu pierwszych kilku tygodni pobytu w szkole.

W obecności szkolnego sztandaru, po odśpiewaniu szkolnego hymnu pierwszaki złożyły przysięgę:

PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS

BĘDZIE UCZNIEM KAŻDY Z NAS.

Z TEJ OKAZJI PRZYRZEKAMY,

ŻE SIĘ BARDZO POSTARAMY

PILNIE  ŚWIAT POZNAWAĆ

DOBRY PRZYKŁAD INNYM DAWAĆ,

BYĆ POMOCNYM W DOMU, W SZKOLE

I WYPEŁNIAĆ UCZNIA ROLĘ.

NAUCZYCIELI SZANOWAĆ

DO LEKCJI SIĘ PRZYGOTOWAĆ

DZIAŁAĆ NA RZECZ SWOJEJ SZKOŁY,

BYĆ UPRZEJMYM I WESOŁYM.

ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE!

Następnie pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia symbolicznym ołówkiem i w  ten sposób  uzyskali oni  pełne prawa ucznia. Każdy z uczniów otrzymał także dyplom i drobne      upominki. Dzień ten był wielkim przeżyciem dla naszych najmłodszych uczniów oraz ich rodziców.
Witamy pierwszaków w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie i życzymy im, aby lata spędzone w naszej szkole przyniosły im wiele radości i sukcesów.