• Odwiedziło nas: 1202807

Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Klub Rodzica

Klub Rodzica

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza rodziców i opiekunów dzieci w wieku od 3 do 18 r. ż. na spotkanie w Klubie Rodzica, które odbędzie się 21 września o godz. 17:30 przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Tematem spotkania, które poprowadzi psycholog Pani Katarzyna Wnęk-Joniec będą  „Odruchy przetrwałe. Ich wpływ na rozwój emocjonalny dziecka, zaburzenia koordynacji i  problemy w uczeniu się. Nazywane niegrzecznymi, niezdarnymi, pośpieszane, wyśmiane, często upokarzane. Porównywane boleśnie z dziećmi o innych możliwościach – przez nas, dorosłych, nieświadomych często, że to nie ich niegrzeczność lecz nierozpoznane i niezdiagnozowane problemy dzieci, które chciałyby polecieć, lecz bez naszej pomocy i wsparcia  – nie potrafią... Dzieci słyszące, które jednak nie usłyszą, co mówi nauczyciel, bo dla nich wszystkie bodźce słuchowe są równoważne. Nie różnicujące wzrokowo szczegółu i zarysu, figury i tła. Tracące orientację  między szatnią, a klasą, zagubione w chaosie czasu i przestrzeni. Chłopcy i dziewczynki nie umiejące przekroczyć linii środka, nie rozumiejące sekwencji, unikające lecącej w ich stronę piłki. Dzieci o minimalnych zdolnościach koncentracji i koordynacji, wiercące się nieustannie, zmieniające pozycje w ławce. Nie pamiętające o miejscach i obowiązkach. Dzieci wciąż chodzące na palcach, moczące się, z językiem na brodzie podczas pisania… Siedzące w pozycji litery W. Dzieci, którym trudno się zatrzymać ruchowo, werbalnie i emocjonalnie”.

Jeśli macie Państwo pytania, zapraszamy serdecznie do kontaktu tel. 12 276 34 10

Wszystkie spotkania są bezpłatne.

Zapewniamy, że czas spędzony z nami będzie wartościowy i przyjemny.