• Odwiedziło nas: 1195840

Piknik Rodzinny 2023

PIKNIK SZKOLNY  „W Rodzinie siła”

W sobotnie popołudnie 3 czerwca 2023 roku  w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie odbył się Piknik Szkolny pod hasłem „W Rodzinie siła”.

W imprezie wzięli udział uczniowie wraz z rodzicami , absolwenci, pracownicy oraz sympatycy Szkoły. Ponadto obecny był Wicestarosta Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk, Burmistrz MiG Skawina Norbert Rzepisko, Pierwszy Zastępca Burmistrza MiG Skawina Wtold Grabiec, radni Rady Miejskiej w Skawinie: M.Spólnik, A.Holik, M.Klimczyk oraz prezes SSPM S.Romański.

Piknik rozpoczął się piosenką „Wszystkie dzieci nasze są”, którą zaśpiewali nauczyciele SP4. Następnie Dyrektor Szkoły Bożena Wrzoszczyk powitała przybyłych gości i zaprosiła do udziału w imprezie i korzystania z licznych atrakcji. Można było uczestniczyć w zabawach
i rozgrywkach sportowych, konkursie rodzinnym, pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni. Dużym zainteresowaniem cieszył się spacer z alpakami. Kolejki chętnych ustawiły się też do punktów, gdzie robiono kolorowe warkoczyki i malowano twarze. Imprezę uświetnili swoim pokazem strażacy z OSP Skawina II Korabniki.

Na scenie wystąpili szkolni artyści, pokazując swoje talenty. Uczniowie śpiewali piosenki, tańczyli, grali na saksofonie i na fortepianie. Zaprezentowano też fragment „Zemsty” A.Fredry.  A ponieważ „W Rodzinie siła” również rodzice przygotowali przedstawienie – niespodziankę, czyli inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”,  które bardzo się wszystkim podobało.

Pomiędzy występami odbywały się licytacje, którym towarzyszyły duże emocje.

Do atrakcji pikniku zaliczyć też należy punkty gastronomiczne. Były lody, kiełbaski z grilla, popcorn, kawa z ekspresu oraz dużo różnorodnych ciast, które upiekli rodzice.

Impreza odbyła się przy współpracy Rady Rodziców oraz dzięki licznym sponsorom, przede wszystkim firmom: Vesuvius, FiberLink, Lajkonik, Pio-Catering.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie oraz pracownicy zapraszają za rok na kolejny szkolny piknik.

Opis zdjęcia:

Fotografia przedstawia tańczące dzieci ubrane w białe bluzeczki, a dziewczynki dodatkowo w żółte spódniczki. W tle widać dekoracje i balony.