• Odwiedziło nas: 1203464

Gminny Konkurs Głośnego Czytania

W piątek 28 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie zorganizowała Gminny Konkurs Głośnego Czytania w Języku Angielskim „Read Loud Contest, którego głównym celem było wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania czytaniem w języku angielskim oryginalnych tekstów literackich. Organizatorami konkursu były anglistki: Renata Okarmus i Magdalena Popiela-Spólnik.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział aż 22 uczestników klas IV-VIII – uczniów z jedenastu szkół podstawowych z terenu Gminy Skawina.  Uczniowie czytali fragmenty przygotowanych przez siebie tekstów literackich, a komisja konkursowa oceniała: wyrazistość czytania, płynność, wymowę i intonację oraz interpretację tekstu ( czytanie oddające nastrój i emocje bohatera/bohaterów). Do jury zaproszono panią Krystynę Droździewicz - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie, panią Katarzynę Myślińską – nauczycielkę języka angielskiego w I LO w Skawinie oraz panią Gabrielę Koptę –nauczycielkę języka angielskiego w szkole językowej.

Poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki, a laureatami zostali:

I miejsce Maria Garcia ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie
II miejsce Lena Dziewiecień ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie

III miejsce Aleksandra Apostoł z Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Antonina Walczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie

Jury przyznało również trzy wyróżnienia, które otrzymali:

Maria Buda ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie

Julia Kopkowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie
Kamila Tobiasz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie

Każdy z 22 uczestników konkursu otrzymał nagrodę rzeczową, a podziękowania trafiły do rąk nauczycieli opiekunów merytorycznych uczniów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z językiem angielskim.