• Odwiedziło nas: 1203458

Kulturowy zawrót głowy

W dniach 17.03-23.03.2023r. w naszej szkole jest realizowany projekt międzyprzedmiotowy pod nazwą “Kulturowy Zawrót Głowy”. Organizują go: mgr Małgorzata Jamrozik (nauczycielka j. polskiego), mgr Renata Okarmus i Magdalena Popiela-Spólnik (nauczycielki j. angielskiego) oraz mgr Anna Dovnar (nauczycielka j. niemieckiego).

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach i aktywnościach związanych z tym wydarzeniem.

Kalendarium wydarzenia:

1. Dzień Świętego Patryka (piątek 17.03.). Chętni uczniowie przychodzą od stóp do głów ubrani na zielono, mile widziane dodatki związane ze Świętym Patrykiem (np. trójlistna koniczyna). Zapraszamy także nauczycieli do udziału w zabawie. W tym dniu odbędzie się kiermasz “zielonych przysmaków”.

2. Szkolny plebiscyt na najpiękniejsze słowo polskie (poniedziałek 20.03.). Uczniowie zagłosują na najpiękniejsze słowo polskie wybrane ze słów, które zostały wcześniej wskazane przez nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie klas 1-3 wykonują flagę wylosowanego kraju , wybraną przez siebie, nietypową techniką plastyczną w ramach konkursu “Najciekawsza flaga”.

3. Światowy Dzień Poezji (wtorek 21.03.). Z okazji Światowego Dnia Poezji w każdej klasie zostanie przeprowadzona lekcja (zgodnie z planem lekcji, w ramach języka polskiego), na której uczniowie stworzą własne wiersze z wyciętych słów i fraz z gazet.

4. Dzień Kultury Niemieckiej (środa 22.03.). Uczniowie będą mieli okazję spróbować coś słodkiego z kraju niemieckiego, posłuchać wybranej baśni Braci Grimm (klasy 1-3), zobaczyć ekranizację bajki o Hottentotten (w wykonaniu uczniów naszej szkoły) oraz dowiedzieć się jakie wynalazki i odkrycia pochodzą z krajów niemieckojęzycznych na wystawie – “Produziert in Deutschland”. Ponadto odbędzie się konkurs w klasach 1-3 i 4-8 – “Powtórz lub przeczytaj, a języka nie połam” oraz wystawa wizerunków znanych osób pochodzących z Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Księstwa Lichtenstein “Znasz mnie?!”

5. Dzień Czytania Tolkiena (czwartek 23.03.) Na długich przerwach zainteresowani uczniowie spotkają się „w przewiązce”, by czytać dowolną, przyniesioną z domu powieść Tolkiena. W tym dniu odbędzie się też konkurs. Chętni uczniowie przebiorą się za wybraną postać z „Hobbita”.