• Odwiedziło nas: 1203408

No promil, no problem

Nasza szkoła bierze udział w kampanii społecznej No promil – No problem. Z tej okazji odbywają się zajęcia profilaktyczne dla klas promujące bezpieczne poruszanie się po drogach oraz wzmacniające aktywną postawę gotowości do powstrzymywania nietrzeźwych kierowców. Ponadto w dniu 16 listopada odbyło się szkolenie warsztatowe dla szkolnych liderów programu – przedstawicieli klas VII i VIII, a 17 listopada chętni uczniowie klas VII wzięli udział w happeningu zorganizowanym na skawińskim Rynku. Wydarzenie to było objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Happening był wyrazem protestu przeciwko nietrzeźwym kierowcom i nałogom, które wciąż stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków. Młodzież naszej szkoły pod opieką nauczyciela przemaszerowała z plakatami promującymi bezpieczeństwo na drogach, przygotowanymi przez klasy III. W akcji wzięli również uczniowie z innych szkół z terenu Skawiny i okolic.

Organizatorami wydarzenia byli: UMiG w Skawinie – Centrum Wspierania Rodziny, Fundacja „Odzyskaj Nadzieję”, Zespół Placówek Oświatowych im. J. Korczaka w Kopance, Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie.