• Odwiedziło nas: 1203414

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021

15 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z uczniami przygotował akademię, która z uwagi na zachowanie wytycznych sanitarnych była przedstawiana na sali gimnastycznej trzykrotnie z podziałem na klasy.

W programie uroczystości znalazły się: piosenki „Czternastego października” i „Mój nauczycielu”, które wykonała Julia Nowak wraz z uczennicami klasy 5a, deklamacja wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Wiersz o wielkiej wdzięczności” w interpretacji Tamary Sobolak, pokaz dwóch układów tanecznych: jive’a oraz cha-chy w wykonaniu Marcela Kuli i Kai Kuli, a także skecz „Na wariackich papierach” w realizacji Samorządu Uczniowskiego i Mariki Pachacz, przedstawiający w sposób zabawny codzienne zmagania uczniów oraz nauczycieli. Występy uczniów wzbudziły zachwyt, śmiech i spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem oraz uznaniem, które widownia wyraziła gromkimi brawami.

Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała uczniom za występ oraz życzyła wszystkim zgromadzonym dużo zdrowia oraz sukcesów w nowym roku szkolnym.

Po przemówieniu pani Dyrektor, nasza pani psycholog Alicja Krzypkowska ogłosiła rozstrzygnięcie zorganizowanego konkursu „Dzieciństwo Naszych Nauczycieli”. Zadaniem klas było przyporządkowanie imion i nazwisk nauczycieli do fotografii przedstawiających tychże nauczycieli w wieku przedszkolnym lub szkolnym. Pierwsze miejsce zajęła klasa 8b, drugie 8a, a trzecie 7a. Nagrodami były słodkości oraz przywileje Dyrektora szkoły.

Ukoronowaniem uroczystości było złożenie życzeń Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły oraz wręczenie im przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego słodkości, oraz drobnych podarunków w postaci zakładek do książek, które wykonali uczniowie różnych klas podczas warsztatów.

Na osłodę w pokoju nauczycielskim na Nauczycieli i Pracowników szkoły czekał pyszny orzechowy tort od Rady Rodziców, za co smacznie Dziękujemy!

Marzena Kucała

Barbara Leśniewska-Hundla

Opis zdjęć:

Zdjęcie nr 1. Na zdjęciu znajdują się wszyscy uczniowie wchodzący w skład Samorządu Uczniowskiego, tuż po zakończonym występie w momencie składania życzeń Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego – Kamilę Królikowską. Od lewej znajduje się: Jan Polus, Tamara Sobolak, Marcel Kula, Julia Nazim, Kamila Królikowska, Martyna Balza, Nadia Wasilewska, Zuzanna Zawada, Marika Pachacz, Patryk Nowak, Joanna Konka, Kaja Kula, Maksymilian Góras oraz Jakub Tarnopoloski

Zdjęcie nr 2. Na zdjęciu znajduje się Marcel Kula wraz ze swoją siostrą Kają Kula podczas wykonywania figury tanecznej w stylu ch-cha. Oboje ubrani są w specjalne stroje taneczne, za nimi znajduje się dekoracja nawiązująca do Dnia Edukacji Narodowej rozwieszona na tablicach.

Zdjęcie nr 3. Na zdjęciu ukazana jest scenka ze skeczu w klasie. Dzieci grający w tej scenie uczniów siedzą w ławkach. Jeden z chłopców trzyma mikrofon, przez który wygłasza swoją kwestię. Za nimi widoczna jest dekoracja rozwieszona na tablicach.

Zdjęcie nr 4. Na zdjęciu biały prostokątny tort z dekoracją i napisem : " Z okazji Dnia Edukacji Narodowej- uczniowie i rodzice".