• Odwiedziło nas: 1203458

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w SP4.

W naszej szkole po raz kolejny pochyliliśmy się nad kształtowaniem postawy młodego człowieka pełnej szacunku wobec otaczającej natury, środowiska. Tym razem uczniowie wraz z wychowawcami zajmowali się zagadnieniem skupiającym się wokół kilku tematów:

1. Dlaczego warto zmniejszać emisje CO2 pochodzącego ze spalin samochodowych?

2. Jak to można czynić?

3. Zwrócenie uwagi na różnorodność środków transportu miejskiego, krajowego i międzynarodowego. Porównanie wartości wydzielanego dwutlenku węgla w przeliczeniu na pasażerów poruszających się pojazdami.

4. Sięgnięcie przez uczniów do historii starszych, mniej emisyjnych środków transportu zbiorowego

5. Przygotowanie prac plastycznych, transparentów.

6. Udział społeczności szkoły w manifestacji szkolnej – marsz „Komu w drogę…temu rower”.

Tematem przewodnim było uzmysłowienie uczniom, jak wiele zanieczyszczeń wydostaje się z rury wydechowej samochodów z silnikami spalinowymi. Uczniowie wraz z nauczycielami podczas dyskusji, korzystając z zasobów Internetu – poszukiwali zastępczych form przemieszczania się w terenie. Z podziałem na klasy zajmowali się między innymi – emisyjnością CO2 lub jej brakiem w przypadku pociągu, tramwaju, tramwaju wodnego, trolejbusu a także autokaru czy też samolotu.