• Odwiedziło nas: 1203469

„Korabniki pełne słońca”- relacja z rodzinnego pikniku SP 4 w Skawinie.

Korabniki pełne słońca”- relacja z rodzinnego pikniku SP 4 w Skawinie.

„ Korabniki pełne słońca” - to energetyczny motyw tegorocznego Pikniku Szkolnego zorganizowanego w pierwszy jesienny weekend 28 września, w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie. Organizatorami tegorocznego przedsięwzięcia była Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców SP 4 oraz Rada Osiedla Korabniki. Partnerami wydarzenia byli Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk, Małopolski Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe w Krakowie, UMiG Skawina, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, OSP Skawina II Korabniki.

Rodzinne spotkanie otwarła Anita Karczewska dyrektor „Czwórki” oraz Łukasz Martyna przewodniczący Zarządu Rady Osiedla „Korabniki”. Prowadzące Bożena Wrzoszczyk wicedyrektor szkoły oraz Joanna Hyrlicka nauczycielka fizyki i chemii, przedstawiły program i liczne atrakcje, a także zaprosiły uczniów do „słonecznych prezentacji’. W tym pełnym radości popołudniu towarzyszyli uczniom i ich rodzicom Antoni Holik i Michał Burda reprezentujący Wicemarszałka Senatu RP Marka Pęka, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Arkadiusz Wrzoszczyk Wicestarosta Powiatu Krakowskiego oraz Witold Grabiec I Zastępca BMiG Skawina.

Przy akompaniamencie Pawła Żmudy – nauczyciela muzyki, pierwsi utalentowani uczniowie zaśpiewali przeboje „Tyle słońca w całym mieście” oraz „Iść w stronę słońca”, a boisko szkolne dzięki choreografii Klaudii Żurek nauczycielki w-f oraz roztańczonym młodym tancerzom, zamieniło się w słoneczną, barwną, wirującą taflę.

Najmłodsza grupa wiekowa kl.I-III zaskoczyła wszystkich pięknymi i efektownymi występami.

Wysłuchaliśmy szeregu piosenek nawiązujących do motta Pikniku oraz obejrzeliśmy popisy taneczne.

W trakcie przerwy między uczniowskimi prezentacjami odbyły się konkurencje

w ramach konkursu rodzinnego, prowadzonego przez nauczycielki Lucynę Bargiel-Łuszcz oraz Annę Dovnar. Zgłoszone rodziny mogły wykazać się nie tylko umiejętnościami rozwiązywania różnych zagadek, ale również zdolnościami artystycznymi.

Następnie na scenie pojawiła się starsza grupa wiekowa klasy IV-VIII. Mieliśmy okazję podziwiać występy wokalno–taneczne oraz pokaz gimnastyki artystycznej.

W trakcie trwania programu odbyły się licytacje różnych przedmiotów: biżuterii, tortów, voucherów. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

Na zakończenie programu artystycznego grupa dziewcząt z kl.VIIa i VIIb zaprezentowała taniec „Różowa pantera”, a rodzeństwo Kaja.Kula z kl.IIIa i Marcel Kula z kl.VIa zaprosili nas na pokaz tańca towarzyskiego. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła występujących.

Ostatnim punktem Pikniku Szkolnego było losowanie atrakcyjnych nagród. W puli znalazły się piłki, hulajnoga, plecaki, bidony, kosmetyki, gry planszowe, galanteria skórzana i inne. Tegorocznym zwycięzcą nagrody głównej – roweru, ufundowanego przez Radę Osiedla został uczeń kl.Ia Wszystkim szczęśliwcom gratulujemy!

Prezentacjom uczniowskim towarzyszyły potyczki sportowe odbywające się na boisku szkolnym przygotowane przez nauczycielki Klaudię Żurek i Magdalenę Popielę-Spólnik. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w wyścigach i zmaganiach sportowych.

Do „Ogródka grillowego” również w tym roku zaprosiła Rada Rodziców. Na wszystkich czekała gorąca kiełbaska, kawa i pyszne domowe ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów.

Natomiast najmłodsze dzieci mogły przejść metamorfozę w kąciku malowania twarzy prowadzonym przez nauczycielki Annę Popowicz oraz Iwonę Pąchalską. Wiele śmiechu i radości można było usłyszeć w punkcie fantazyjnych fryzur, który z matematyczną precyzją prowadziła Sylwia Kondek, nauczycielka matematyki.

W trakcie zabawy dzieci mogły skorzystać z różnorodnych bezpłatnych atrakcji min. zamków dmuchanych oraz zjeżdżalni ufundowanych przez Radę Osiedla Korabniki.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała jak zawsze zaprzyjaźniona służba strażacka OSP Skawina II.

Tak więc każdy uczestnik tegorocznego Pikniku Szkolnego „Korabniki pełne słońca” mógł znaleźć coś dobrego i ciekawego dla siebie.

Kończąc spotkanie Anita Karczewska podziękowała gorąco wszystkim Partnerom, firmom, sprzymierzeńcom szkoły, a nade wszystko Zarządowi Rady Osiedla Korabniki oraz Radzie Rodziców, za duże zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie tak ważnego dla społeczności korabnickiej przedsięwzięcia.

Dziękujemy Sponsorom !!!

1. Rada Osiedla Korabniki