• Odwiedziło nas: 1203469

"Kuchnia Vivaldiego"- STARTUJEMY!

Startujemy!!!

Zapraszamy państwa Rodziców do przeżycia z nami (uczniami i nauczycielami) szczególnej przygody – kuchennej. Cele programu „Kuchnia Vivaldiego” to przede wszystkim podniesienie świadomości uczniów dotyczącej zdrowego żywienia. Pojawia się zatem działania w klasach z wychowawcami, komponowanie posiłków, poszukiwanie skarbów w produktach (minerałów i witamin), komponowanie jadłospisów, porady dietetykai wiele innych. Pan Vivaldi pojawia się w naszej kuchni jako kompozytor, znany szczególnie dzięki „Czterem Porom Roku”. W kuchni również możemy przygotować cztery talerze, na których znajdą się produkty charakterystyczne dla pór roku. Kuchnia to bogactwo smaków, zapachów a także kolorów i dźwięków. Dlatego uczniowie na zajęciach muzyki oraz plastyki będą odkrywali tajniki komponowania. Dzięki temu projekt oprócz walorów edukacyjnych będzie posiadał także elementy kreatywne; uczniowie odkryją zapewne wzajemne przenikanie się wielu dziedzin życia – pomoże im to kształtować otwartość i gotowość eksploracji świata.

Państwa Rodziców zachęcamy również do spojrzenia na własną domową kuchnię trochę z innej strony. Dlatego nasza propozycja 100 jadłospisów (będą pojawiać się systematycznie, można sobie zrobić zdjęcie) dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym – zalecane przez Ministerstwo Zdrowia, zgodne z aktualnymi normami żywienia dla populacji Polski (2017 r.) dla wybranych grup wiekowych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (7-15 lat) o umiarkowanej aktywności fizycznej. (za Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej https://ncez.pl/)

Kto wie, może powstaną kolejne „Kuchenne Rewolucje