• Odwiedziło nas: 1203464

III Koncert Noworoczny -relacja

Już po raz trzeci w niedzielne przedpołudnie, 18 stycznia, gościnna Kaplica Zakonu Zgromadzenia Sług Miłości w Korabnikach, gościła uczniów naszej szkoły. Okazją do spotkania mieszkańców osiedla był III Koncert Noworoczny przygotowany przez uczniów szkoły.

Tegorocznym motywem przewodnim koncertu stała się opowieść Matki Świętej, kierowana do św. Apostołów, w której przybliżyła im i wszystkim zgromadzonym narodziny Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata. Słowa kolęd i Matki Najświętszej poprowadziły grupę pasterzy, monarchów i słuchaczy do groty betlejemskiej. Ponad godzinny występ uczniów ukazał ich zaangażowanie i pasję muzykowania. W trakcie koncertu mogliśmy usłyszeć najmłodszych pierwszoklasistów, którzy zagrali na flażoletach kolędę „Mizerna cicha”, a także starszych uczniów- Olę Ochmańską – gitara i śpiew, Huberta Ożoga – puzon,  Natalię i Alicję Romańskie – flet i skrzypce, Marysię Czerw – wiolonczela,  Michała Janka –instrumenty klawiszowe i śpiew,  Oliwiera  Joba – akordeon, Karolinę Głowacz – gitara, Kingę Sakłak, Natalię Romańską, Gabrysię Suder – flażolety. Zgromadzeni wspólnie z chórem szkolnym prowadzonym przez nauczyciela muzyki Pawła Żmudę odśpiewali „Triumfy Króla niebieskiego”, „Mędrcy świata, monarchowie”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze” w ciekawych aranżacjach muzycznych. Jak zawsze dużo radości na twarzach dorosłych i dzieci wywołały pastorałki „Skrzypi wóz” oraz „ Gore gwiazda Jezusowi”. Pięknym wykonaniem w duecie pastorałki „Mroźna Cisza” zachwyciły wszystkich nauczycielki Renata Bieńkowska i Dorota Pachel.  Koncert zakończyła prezentacja w wykonaniu dzieci z Oddziału Przedszkolnego, które wyśpiewały kolędnicze życzenia „ Byście święci byli”, wzbudzając gromkie brawa.

Dyrektor szkoły Anita Karczewska podkreślając wymiar i wagę przedsięwzięcia, słowa podziękowania skierowała do całego zespołu przygotowującego Koncert Noworoczny: koordynatora i autora scenariusza ks. Andrzeja Wciślaka, Krystyny Czerw, Doroty Pachel, Pawła Żmudy, Beaty Muchy, Eweliny Paluchowskiej, Barbary Włodek, Jolanty Szumny oraz  Barbary Jelonek, Agnieszki Siaty i Bogumiły Pachel. Szczególne podziękowania zostały przekazane na ręce dyrektora Domu Zakonnego ks. Jarosława Januszewskiego oraz instruktorów i nauczycieli muzyki małych artystów.

Do zobaczenia za rok!