• Odwiedziło nas: 1203423

Jesteś tutaj: Start / start / Mikołajki 2014

Mikołajki 2014

„Jest ktoś taki, ktoś kto chce właśnie dziś odwiedzić mnie. Miły, starszy, siwy Pan z wielkim workiem przyjdzie sam i dostaniesz to, co chcesz dzisiaj jest magiczny dzień…”

Dzień 5 grudnia 2014 r. zapisze się w kalendarzu naszej szkoły, jako jeden z magicznych dni. Tego właśnie dnia odbyła się uroczystość z okazji nadchodzących mikołajek i spotkanie dzieci z klas 0 - III ze świętym Mikołajem.  Mikołajki rozpoczęły się inscenizacją przygotowaną przez klasy 1b i 1c wraz z wychowawczyniami mgr Barbarą Włodek i mgr Jolantą Szumny.  Poprzedzone zostały krótkim słowem pani dyrektor Anity Karczewskiej, która życzyła dzieciom radości i zadowolenia ze wspaniałych prezentów dostarczonych przez św. Mikołaja i jego pomocników. Zanim jednak nastąpił czas prezentów dzieci przedstawiły krótką historię traktującą o tradycji obchodzenia mikołajek związanych z osobą św. Mikołaja. Następnie uczniowie przenieśli nas we współczesny czas, kiedy to jedna z dziewczynek - Laura Pławecka, przeczytała swój list do świętego Mikołaja.  W tej historii pojawiły się także wątki baśniowe w postaci skrzatów i elfów. Skrzaty, jak to skrzaty, pracowicie przygotowywały się do magicznego dnia, czytały listy od dzieci do św. Mikołaja, pakowały prezenty, wyprawiały renifery w drogę, a nawet zatańczyły do muzyki „Taniec godzin” Ponchielli’ego .

Po krótkiej inscenizacji nastąpił najważniejszy moment tego dnia, spotkanie ze św. Mikołajem. Dzieci oniemiały z zachwytu, powitały gościa z radością, śpiewały dla niego piosenki. Wszystkim dopisywały świąteczne nastroje. Następnie Mikołaj odwiedził dzieci w klasach, gdzie rozdał słodkie upominki i niespodzianki.