• Odwiedziło nas: 1203458

Ślubowanie Pierwszoklasistów

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka. Przyszli pierwszoklasiści nie mogą doczekać się tego dnia na długo przed skreśleniem w kalendarzu daty rozpoczynającej nowy rok szkolny. Wprawdzie, gdy cichnie dźwięk pierwszego wrześniowego dzwonka, gdy w pełni jesień, gdy listopad za pasem, uczniowie klas pierwszych stają przed wielkim zadaniem.

Dnia 28 października 2014 r. w słoneczne, ciepłe, jesienne popołudnie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie zostało włączonych 62 uczniów z trzech pierwszych klas. Uroczystość ślubowania rozpoczęła pani dyrektor Anita Karczewska witając uczniów, nauczycieli, rodziców oraz licznie zaproszonych gości. Na uroczystości obecni byli: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina p. Adam Najder, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p. Marek Klimczyk, Komendant komisariatu policji w Skawinie p. Grzegorz Hajto oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, przewodniczący TPS p. Stanisław Grodecki wraz z p. Anną Kudelą i p. Ewą Tarnopolską, przedstawiciele OSP Skawina II z prezesem dh. Leszkiem Majem oraz przedstawiciel Rady Rodziców p. Andrzej Ożóg.

Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny, w którym pojawił się niedźwiadek, przypominający przedszkolne lata, pełne obaw o swój los szkolne duszki, a także patron naszej szkoły Stanisław Wyspiański. Dzieci, aby wejść do grona uczniów „skawińskiej czwórki” poddane zostały egzaminowi przeprowadzonemu przez szkolne duszki. Pierwszoklasiści udowodnili, iż są przygotowani do rozpoczęcia zajęć w szkole, znają swoje prawa i obowiązki, ponadto wykazali się umiejętnościami pięknego recytowania, śpiewu, tańca oraz gry na flażolecie. Bezbłędnie rozwiązywali zagadki zadawane przez przedstawicieli rodziców, zgromadzonych na trybunach. W końcowej części dowiedli, że zasługują na miano ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie, poprzez zaprezentowanie sylwetki jej patrona Stanisława Wyspiańskiego oraz odśpiewanie hymnu szkoły wraz z uczennicą klasy 4 b Anną Muchą.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu treści ślubowania, uczniowie, rodzice i nauczyciele złożyli przysięgę na sztandar szkoły. W kolejnym punkcie uroczystości pani dyrektor Anita Karczewska i Burmistrz Miasta i Gminy Skawina pan Adam Najder pasowali dzieci na uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie zaczarowanym ołówkiem. Każdy pierwszoklasista zostając pełnoprawnym członkiem grona uczniowskiego otrzymał legitymację szkolną, dyplom oraz drobny upominek.

Alicja Kryda i Anna Spólnik – przedstawicielki Szkolnej Rady Uczniowskiej - przywitały nowych uczniów w szkole oraz zaproponowały swoim młodszym kolegom i koleżankom pomoc oraz współpracę na kolejne lata szkolne.

Całą uroczystość wieńczyło zaproszenie Rodziców do wspólnego spędzenia październikowego popołudnia przy filiżance kawy i kawałku ciasta. Na pełnoprawnych uczniów czekał wspaniały tort i słodki poczęstunek.

Klasy pierwsze do występu przygotowały wychowawczynie:

Klasa I a – mgr Renata Bieńkowska

Klasa I b – mgr Barbara Włodek

Klasa I c – mgr Jolanta Szumny

Kończąc spotkanie dyrektor szkoły podkreśliła ogromny wkład Rodziców uczniów klas I, którzy z pełnym oddaniem stali się współgospodarzami tej jakże pięknej uroczystości.

WITAMY PIERWSZOKLASISTÓW W GRONIE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

ŻYCZYMY WAM SAMYCH CUDOWNYCH CHWIL W NASZEJ SZKOLE PRZEPLATANYCH WIELOMA SUKCESAMI I OSIĄGNIĘCIAMI!