• Odwiedziło nas: 1196094

Jesteś tutaj: Start / start / Tydzień Biblioteki

Tydzień Biblioteki

W dniach od 13 do 19 maja w naszej szkole został zorganizowany „Tydzień Biblioteki”. Wydarzenie zainicjowały nauczycielki: Barbara Guśpiel, Renata Okarmus i Iwona Pąchalska. Oprócz tradycyjnych przedsięwzięć tegoroczny „Tydzień” przebiegał pod hasłem czytania oraz prezentacji opracowanych wcześniej przez uczniów książeczek, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektronicznej.

Szczególnie zaangażowali się w to: Julia Solarz, („Po drugiej stronie”, il. Julia Solarz, Krzysztof Spólnik) oraz Aleksandra Romankiewicz i Karolina Zachara („Pako w podróży”). Spośród autorów napisanych w języku angielskim książek cyfrowych wyróżniono Annę Burzyńską („The Smallest Animals” i „My Day at School”) oraz Ignacego Koltona („Far, Far Away”).

W trakcie „Tygodnia Biblioteki” zaprezentowano również przewodnik w formie prezentacji multimedialnej „A Guide to Skawina”, wykonany przez Karolinę Pałkę. Został on wyróżniony w konkursie językowo-regionalnym zorganizowanym przez Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II przy współudziale Centrum Kultury i Sportu oraz Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast.

Uczniowie klas IV - VI wzięli udział w konkursie czytelniczym „Szkolne lektury”. Każdy uczestnik odpowiadał na pytania dotyczące wybranych przez siebie lektur uzupełniających. Oto wyniki konkursu:

• I miejsce Agnieszka Stec;
  • II miejsce Rozalia Kurzyńska;
  • III miejsce Sara Strzebońska.
  • Wyróżnienia otrzymali: Ignacy Kolton, Karolina Pałka i Róża Pardyak.

Kolejnymi atrakcjami były: konkurs plastyczny „Ulubieni książkowi bohaterowie” oraz warsztaty „Bajkowe rekwizyty”, zorganizowane w szkolnej świetlicy. Dzieci z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej przedstawiały wybrane postaci ze znanych książeczek, podczas warsztatów wykonywały m.in. korony dla króla i królowej oraz miecze dla rycerzy, które później posłużyły do wspólnej zabawy.

Nagrodzeni w konkursie plastycznym:

• I miejsce Marta Kurowska;
  • II miejsce Maksymilian Hanek i Rozalia Kurzyńska (ex aequo);
  • III miejsce Michał Ptaszyński i Róża Ostrogórska (ex aequo)

• .

Wszystkim serdecznie gratulujemy i równocześnie zachęcamy nie tylko do czytania, ale również do własnej twórczości literackiej!