• Odwiedziło nas: 1196252

Relacja z "Hej kolęda, kolęda -czyli Rodzinnego Kolędowania w Korabnikach"

Zapraszamy do zapoznania się z relacją autorstwa druhów z OSP Skawina II dotyczącą naszego wspólnego przedsięwzięcia
„Hej kolęda, kolęda – Rodzinne Kolędowanie w Korabnikach”

Relacja została umieszczona na oficjalnej stronie UMiG Skawina.

W dniu 17 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II – Korabniki odbyło się rodzinne kolędowanie mieszkańców  osiedla. Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie oraz OSP Skawina II – Korabniki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Na początku spotkania uczniowie Szkolnego Koła „Caritas” prowadzonego przez Krystynę Czerw przedstawili krótką scenkę ze szkolnych jasełek. Następnie zaprezentowali się uczniowie SP4 w solowych występach dotyczących historii Narodzenia Pańskiego w następującej kolejności:

• Dominika Grajny- recytacja
  • Marek Gwoździkowski – śpiew
  • Aleksandra Ochmańska – śpiew
  • Wiktoria Musiał – recytacja
  • Oliwier Job- gra na instrumencie
  • Gabrysia Suder- flażolety
  • Alicja i Natalia Romańskie – flażolety
  • Michał Ptaszyński – recytacja
  • Weronika Wink- recytacja

Momentem kulminacyjnym spotkania były występy rodzin. Rodziny, które były chętne wykonały na scenie po 2 utwory (2 kolędy lub kolędę i pastorałkę). Wystąpili  Państwo: Górscy,  Jankowie, Czerw, Romańscy, Ożogowie, Koptowie, Ochmańscy oraz Państwa Szybista. Wzruszenie towarzyszące występującym udzieliło się wszystkim obecnym. Kolejnym wykonawcom towarzyszyły brawa, a z każdą chwilą początkową tremę zastępowała radość wspólnego wielopokoleniowego kolędowania.

Po zakończeniu tej części spotkania, przyszła pora na występy organizatorów rodzinnego kolędowania. Na scenie najpierw pojawiła się „rodzina” nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4. Następnie na scenie wystąpiła „rodzina” strażaków OSP Skawina II, której występ został nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy wykonawcy, zarówno dorośli jak i dzieci zostali obdarowani „słodkim upominkiem”, a wśród rodzin rozlosowano trzy „nagrody specjalne” ufundowane przez ks. wizytatora Andrzeja Wciślaka. Szczęśliwcami okazały się rodziny Państwa Górskich i Państwa Ochmańskich oraz Rodzina Strażaków OSP Skawina II – Korabniki.

Na koniec wszyscy obecni na sali, w blasku świec przy pachnących, smakowicie zastawionych stołach wspólnie kolędowali. W spotkaniu w Korabnikach wzięli udział Prezes TPS Stanisław Grodecki, członek Zarządu SSPM Joanna Chodor oraz członkowie TPS i SSPM.

Dyrektor SP4 Anita Karczewska oraz Prezes OSP Skawina II dh Leszek Maj, otrzymali z rąk Przewodniczącego Rady Rodziców SP4 w Skawinie podziękowanie dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz druhów OSP Skawina II, którzy z tak dużym zaangażowaniem przygotowali to ciepłe, rodzinne spotkanie.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować następującym osobom: koordynatorkom z ramienia SP4 w Skawinie prowadzącym spotkanie Renacie Bieńkowskiej, Jolancie Tarnowskiej, zespołowi muzycznemu w składzie: dh Sebastian Mydlarski, dh Michał Burda, Przemysław Wolski, sponsorom: Radzie Rodziców SP4 w Skawinie, OSP Skawina II, ks. Andrzejowi Wciślakowi oraz paniom Bogumile Pachel i Dorocie Ścisłowicz.

Mamy nadzieję, że to prawdziwie rodzinne kolędowanie powtórzymy za rok - dodają organizatorzy!

Źródło: OSP Skawina II