• Odwiedziło nas: 1195734

Pasowanie na czytelnika

W środę, 15 stycznia uczennice i uczniowie klas pierwszych naszej szkoły dołączyli do grona czytelników biblioteki. W słowach składanego przez najmłodszych przyrzeczenia zawarła się obietnica wiernego towarzyszenia książce oraz jej szanowania. Uroczystość przebiegła w radosnym, bajkowym nastroju. W przygotowanie, zaangażowały się uczennice klas piątych i szóstej: Marysia Czerw, Gabrysia Kopta, Emilka Obłąk, Karolinka Pałka, Różyczka Pardyak, Ania Spólnik, Kinga Suder, Małgosia Trela. Na moment zamieniły się one w książkowe postacie wprost z wierszyków Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Pierwszaki otrzymały karty biblioteczne oraz pamiątkowe zakładki do książek.

Życzymy im, by przygoda z czytaniem nigdy się nie skończyła!

B. Guśpiel