• Odwiedziło nas: 1195154

Wielki sukces naszych uczennic na Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych w Wielkich Drogach.

Z radością informujemy, że VI edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych organizowana przez SP w Wielkich Drogach, okazała się wyjątkowo szczęśliwa dla uczennic naszej szkoły.  W Konkursie wzięło udział 19 uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych MiG Skawina.

Ania Lasek uczennica klasy VIa wywalczyła przepiękną, dojrzałą interpretacją piosenki „Być może”, której autorem tekstu jest Stanisław Ryszard Dobrowolski, a kompozytorką melodii i niedoścignioną wykonawczynią była Anna German zaszczytne I MIEJSCE.

Natomiast Małgosia Szybisty uczennica klasy IVa, zadebiutowała na Konkursie wykonaniem pieśni powstałej w okresie Powstania Listopadowego, prawdopodobnie jeszcze w 1830 r. „Bywaj dziewczę zdrowe…” . Jury doceniło piękny głosik Małgosi i trudność piosenki honorując Ją WYRÓŻNIENIEM.

Dziewczynki od września 2013r. są uczennicami Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie.

Uczennice do Konkursu przygotował p. mgr Paweł Żmuda

Gratulujemy Dziewczynkom oraz Państwu Rodzicom.

Konkurs odbył się 20 listopada 2013r.