• Odwiedziło nas: 1203521

Święto Patrona Szkoły

We wtorek 24 listopada obchodząc Święto Patrona Szkoły uczniowie klas 4 -6 uczcili pamięć o Stanisławie Wyspiańskim udając się Jego śladami na wycieczkę po Krakowie. Tym razem uczniowie klas starszych mieli okazję zapoznać się z miejscami związanymi z Wyspiańskim, po których oprowadzały sympatyczne panie przewodniczki.

Zwiedzanie rozpoczęło się w kościele Franciszkanów, gdzie podziwialiśmy witraże i polichromię zaprojektowane przez naszego Patrona. Spoglądaliśmy na Planty okiem malarza. Dowiedzieliśmy się przed jego domem przy ul. Kanoniczej, jak trudne miał dzieciństwo. Ze Wzgórza Wawelskiego podziwialiśmy widok na Kopiec Kościuszki, który Wyspiański bardzo często malował. W końcu odwiedziliśmy Jego grób w kościele na Skałce, gdzie i nasza podróż po Krakowie Wyspiańskiego dobiegła końca.

Pełni wrażeń i informacji na temat życia i twórczości naszego Patrona wróciliśmy do Skawiny. Uzyskane w ten sposób wiadomości zostaną wykorzystane jeszcze na lekcjach języka polskiego, historii, plastyki i zajęciach komputerowych.  Ze Stanisławem Wyspiańskim w Krakowie spotkamy się znów za 3 lata.