• Odwiedziło nas: 1203503

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

We wtorek, 27 października, w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły podstawowej.
Świadkami tego wydarzenia oprócz rodziców, nauczycieli i bliskich małych bohaterów dnia byli goście w osobach:  kierownika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury UMiG w Skawinie Marka Marca, przewodniczącego Zarządu Osiedla Korabniki Antoniego Holika, prezesa TPS Stanisława Grodeckiego oraz wiceprezesa zarządu OSP Skawina II dh. Dariusza Martyny. W uroczystości jak zawsze uczestniczyła duża grupa przedstawicieli Rady Rodziców - przewodniczący RR Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie Sebastian Mydlarski, sekretarz Ilona Szklarska, skarbnik Sylwia Lepiarz, a także członkinie Prezydium: Mariola Pałka, Dorota Ożóg oraz Magdalena Rydlewicz.

Dyrektor szkoły Anita Karczewska przywitała wszystkich zgromadzonych gości, a szczególnie gorąco pierwszoklasistów i ich rodziców, którzy z dumą i przejęciem obserwowali swoje pociechy na scenie. Zanim pierwszacy złożyli uroczyste przyrzeczenie zaprezentowali to, czego nauczyli się przez krótki czas pobytu w szkole. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: mgr Jolanta Tarnowska, mgr Małgorzata Pałka oraz mgr Beata Mucha. Motywem przewodnim programu była intryga złej czarownicy (w tej roli uczennica klasy IV b Liliana Pławecka), która zamieniła dyrektor szkoły w bryłę lodu. Aby zdjąć złe zaklęcie, pierwszoklasiści musieli udowodnić, że zasługują na miano „Super ucznia” i rozwiązać wszystkie zadania złej czarownicy. Uczniowie z pomocą dobrych duszków - w tych rolach Weronika Wink, Kacper Deras, Jacek Kuczara, Michał Ptaszyński z klasy IV b z powodzeniem wykonali wszystkie polecenia wiedźmy, wykazując się przy tym ogromnymi umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa, wiedzy na temat miasta i gminy, w której mieszkają oraz wiedzy o Polsce. Kiedy pierwszoklasiści zdali „egzamin” na szóstkę, czarownica uwolniła panią dyrektor i można było przystąpić do uroczystego ślubowania pierwszoklasistów.

W obecności rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie słowami:

„Przyrzekamy uczyć się pilnie”
„Przyrzekamy szanować wszystkich,
którzy pracują w szkole po to, aby nam było w niej dobrze.”
„Będziemy się starali być dobrymi kolegami i koleżankami”
„Będziemy przyjaciółmi roślin i zwierząt”
„Chcemy swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
oraz naszej Ojczyźnie - Polsce”.

Po ślubowaniu pierwszoklasistów tradycyjnie złożyli ślubowanie rodzice oraz nauczyciele. Po złożeniu uroczystej przysięgi dyrektor szkoły wspólnie z zaproszonymi gośćmi pasowała „zaczarowanym ołówkiem”, każdego pierwszoklasistę na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie. W podziękowaniu za dokonanie aktu pasowania na ucznia, rodzice pierwszoklasistów wręczyli dyrektor szkoły piękny bukiet kwiatów, natomiast uczniowie klas I na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki przygotowane przez rodziców.

Po uroczystości na uczniów oraz wszystkich zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Rodzicom, nauczycielom, przedstawicielkom Samorządu Szkolnego - Klaudii Klimek i Dominice Grajny, uczniom klasy IV b oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej ważnej, szkolnej uroczystości bardzo dziękujemy. Wszystkim pierwszoklasistom zaś gratulujemy i życzymy wiele radości i wytrwałości w zgłębianiu tajników wiedzy.