• Odwiedziło nas: 1203560

Dzień Nauczyciela w naszej szkole

W środę, 14 października, o 8.00 zabrzmiał dzwonek na pierwszą lekcję, ale o nauce mowy być nie mogło. Zarówno Nauczyciele, jak i Uczniowie świętowali w tym dniu Dzień Nauczyciela. Nie zabrakło kwiatów, podziękowań i miłych słów, a to był dopiero początek atrakcji tego wyjątkowego dnia. Klasy IV-VI zebrały się w salach lekcyjnych z wychowawcami, aby narysować karykatury wybranych nauczycieli. Namalowane na dużych arkuszach papieru śmieszne wyobrażenia Nauczycieli SP4 posłużyły potem za element dekoracji. W tym samym czasie klasy młodsze uczestniczyły w przedstawieniu w sali gimnastycznej zaprezentowanym przez teatr p. Katarzyny Szybisty, mamy naszych uczniów. O 9.15 rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, w której udział wzięli wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły oraz Rada Rodziców, która w tym dniu przekazała piękne życzenia oraz słodki upominek dla nauczycieli i pracowników szkoły.  Pani Dyrektor Anita Karczewska wraz z przewodniczącym RR p. Sebastianem Mydlarskim wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły zasłużonym w minionym roku szkolnym nauczycielom i pracownikom obsługi. Również uczniowie wręczyli nagrody Super Belfra 2015 wybranym przez nich w głosowaniu nauczycielom. W kategorii klas młodszych zaszczytny tytuł uzyskała p. Barbara Włodek, a w kategorii klas starszych p. Małgorzata Bobak. Piękne statuetki – sówki wykonała na tę okoliczność p. Renata Gubała. Po zakończeniu tej części uroczystości klasy I-III udały się do swoich sal na spotkanie z wychowawcami, a klasy IV-VI pozostały na sali gimnastycznej, aby  zaprezentować przygotowany program artystyczny, na który składały się: piosenki o nauczycielach, krótkie scenki ukazujące nauczycieli na lekcji w pracy z uczniami oraz tańce. Nauczyciele bardzo dobrze się bawili oglądając samych siebie  granych przez uczniów. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, a cały program Dnia Nauczyciela wymyśliły i zrealizowały wspólnie z uczniami i gronem pedagogicznym p. Lucyna Bargiel-Łuszcz i p. Bożena Wrzoszczyk.