• Odwiedziło nas: 1203521

Spotkanie autorskie z pisarzem Karolem Kozłowskim

13 października 2015 roku w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie czytelnicze - spotkanie autorskie z panem Karolem Kozłowskim. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie z klas 1-3.

Pan Kozłowski jest autorem przede wszystkim książek dla dzieci. Dziś ma na swoim koncie 58 tytułów, z czego aż 54 napisane dla dzieci, które ukazały się w wydawnictwach „Beseder”, „Skrzat”, „Smyk” i „Grafix”. Jest również autorem wielu tekstów piosenek. Z czytelnikami spotyka się w domach kultury, bibliotekach, a przede wszystkim w szkołach i przedszkolach.

Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły zapoznali się z twórczością autora, który recytował, a nawet rapował najciekawsze utwory. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tej nietypowej lekcji czytelniczej, której punktem kulminacyjnym był zakup książeczek z osobistą dedykacją od autora.

Wydarzenie było częścią realizacji Rządowego programu wspierania
w 2015 roku organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży „Książki naszych marzeń”, w którym nasza szkoła bierze udział.